Czarne hokery barowe budzą obecnie ogromne zainteresowanie. Spotkamy je nie tylko w pubach czy restauracjach. Coraz częściej goszczą również w domach i mieszkaniach. Dlaczego zyskały tak dużą popularność? Jak dobrać hokery do aranżacji swojej kuchni? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdzamy odpowiedzi na postawione wyżej pytania. Znajdź najlepszy model dla siebie i urządź „serce domu” w zgodzie z obecnymi trendami. Postaw na sprawdzone, designerskie rozwiązania.
Dlaczego hokery do kuchni to dobry pomysł?
Czarne hokery stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych taboretów. Ich zakup niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Wspomniane elementy wyposażenia są dość uniwersalne. Znakomicie sprawdzają się w dużych kuchniach. Można je również wykorzystać na małych przestrzeniach, których metraż nie pozwala na urządzenie typowego kącika jadalnianego ze stołem i krzesłami. Idealnie pasują do wyspy kuchennej łączącej „serce domu” z salonem. Dzięki nim zaaranżujemy elegancką, a jednocześnie funkcjonalną, otwartą strefę dzienną.
Jak wybrać hokery do kuchni?
Zanim zainwestujesz w nowoczesne czarne hokery do kuchni, dobrze przeanalizuj swoje oczekiwania. Pomyśl, czego tak naprawdę potrzebujesz, i odpowiedz sobie na jedno podstawowe, lecz niezwykle ważne pytanie – zastanów się, jakie dokładnie funkcje ma pełnić Twój nabytek. Zwróć też uwagę na specyfikację upatrzonego egzemplarza, a w szczególności takie aspekty jak na przykład:
wysokość krzesła barowego – mebel musi pasować do Twojej wyspy kuchennej lub barku. Przyjmuje się, że odległość między dolnym brzegiem blatu roboczego a górną krawędzią hokera powinna wynosić od 20 do 30 centymetrów;
Jakie hokery pasują do estetyki glamour?
We wnętrzach inspirowanych hollywoodzkim blichtrem wspaniale odnajdą się między innymi czarne hokery LUCENA. Co świadczy o ich glamourowym rodowodzie? Przede wszystkim efektowne pikowania widoczne na oparciu krzeseł. Przeszycia ułożone w geometryczny wzór tworzą niezwykle ciekawy efekt wizualny. Całość nabiera eleganckiego, wyrafinowanego charakteru również dzięki tkaninie welurowej, którą obito mebel. Materiał ten jest niezwykle miękki i przyjemny w dotyku.
Idealnym dopełnieniem luksusowych aranżacji będzie też hoker barowy NEVA. Dość klasyczna bryła stanowi połączenie szyku i funkcjonalności. Egzemplarz został wyposażony w praktyczny podnóżek – można na nim położyć stopy podczas siedzenia i odciążyć mięśnie nóg. Wygodę użytkowania zwiększa również specjalnie wyprofilowane oparcie, które dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa i zapewnia mu odpowiednie podparcie, a stalowa, solidna podstawa gwarantuje konstrukcji stabilność. Nie sposób przeoczyć eleganckich przeszyć zdobiących tapicerkę. To właśnie one sprawiają, że mebel nabiera ekskluzywnego charakteru.
Jakie hokery pasują do nowoczesnego designu?
Nowoczesne krzesła barowe MIGEL cechują kubełkowa forma i oryginalny design. Podstawę wytworzono z piaskowanej stali, obicie natomiast wykonano z wysokogatunkowej skóry ekologicznej, dzięki czemu meble zyskują na funkcjonalności. Są niezwykle wytrzymałe i solidne, a zarazem designerskie. Nie wymagają żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych ani konserwujących. Nie sprawiają też większych trudności w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć oparcie i siedzisko wilgotną ściereczką, by usunąć ewentualne zacieki bądź inne zabrudzenia.
Jakie hokery pasują do stylu skandynawskiego?
Styl skandynawski to prostota oraz naturalność. Zamiłowanie do przyrody nie oznacza jednak rezygnacji z indywidualności. Wręcz przeciwnie – wnętrza urządzane w duchu dalekiej Północy kochają nieszablonowe, a zarazem użyteczne meble. Do takich z całą pewnością należą krzesła barowe RUFIN. Co je wyróżnia spośród innych propozycji dostępnych na rynku? Uwagę zwraca korpus wykończony drewnianymi elementami. Fornirowane i lakierowane detale świetnie współgrają z czarnym siedziskiem i charakterystycznie wygiętym stelażem.
Jakie hokery pasują do stylu industrialnego?
Miłośnicy loftowego designu bez wątpienia docenią czarne krzesła barowe GOBI. Ich największym atutem jest prostota. Nie posiadają żadnych wyraźnych akcentów dekoracyjnych, dzięki czemu doskonale wkomponowują się w minimalistyczny i dość surowy industrialny wystrój. Zapewniają jednocześnie wygodę podczas spożywania posiłków. Stalowa podstawa została zaprojektowana, w taki sposób, by dodać meblom lekkości.