Przydymiony bar, modny pub czy awangardowa knajpa w centrum miasta – miejsc, które korzystają z uroku hokerów jest naprawdę sporo. Kojarzone głównie z branżą restauracyjną, chętnie wykorzystywane są w rozmaitych lokalach, gdzie wygoda gości idzie w parze z troską o estetykę pomieszczenia. Jako że nowoczesna aranżacja wnętrz zbiera laury także w domowym zaciszu, loftowe hokery równie chętnie wdzierają się do naszych czterech ścian. Co więc warto wziąć pod uwagę przy wyborze krzeseł barowych?
Loftowy hoker
Pierwsza połowa XX wieku to czas, w którym barowe hokery znalazły się w powszechnym użyciu. Wysokie, praktyczne i komfortowe – szybko stały się ulubionym meblem wielu amerykańskich koneserów piwa. I choć początkowo popularnością cieszyły się głównie wśród bywalców barów, dziś nie brakuje ich także w nowoczesnych jadalniach i salonach. W związku z tym, że wysokie krzesła doskonale komponują się z kuchennymi wysepkami i innowacyjnymi blatami, ich obecność często zauważalna jest w loftowych wnętrzach. Bo w końcu z czym lepiej połączyć hokery niż z industrialnym stylem?
W mieszkaniu, w którym na pierwszy plan wybija się minimalizm i oszczędność form, doskonale odnajdzie się hoker VIDAL. Prosty i elegancki, a zarazem oryginalny, wpisze się w aranżację rodem z nowojorskich wnętrz, gdzie wszystko jest dokładnie na swoim miejscu. Czarny stelaż krzesła nie będzie wadził chłodnej kolorystyce ścian, a welurowe siedzisko przełamie nieco chropowaty klimat pomieszczenia. Bezsprzeczną zaletą tapicerowanego hokera są także podłokietniki, które, w zestawie z odpowiednio wyprofilowanym oparciem, sprzyjają prawidłowemu ułożeniu sylwetki. Wybór krzesła barowego VIDAL jest więc inwestycją w zdrowy kręgosłup, jak i w finezyjny design własnego kąta.
Hoker z oparciem – krok w stronę komfortu
Nieszablonowy blat, barowe krzesła i modernistyczny styl mieszkania – o oryginalne wnętrze wcale nie trudno. Jak jednak pogodzić wysokość hokera i blatu, tak, by posiłki i towarzyszące im rozmowy nie kończyły się niepotrzebnym bólem pleców?
Hoker, w standardowym wydaniu, mierzy ponad 80 cm. W związku z tym, że krzesło barowe powinno być niższe od kuchennego blatu o mniej więcej od 20 do 30 cm, właściwie dobrane parametry są niezwykle ważne dla komfortu – własnego, jak i zaproszonych gości.
Przy zakupie hokera dobrze jest także poświęcić chwilę na jego analizę pod względem stabilności. Krzesła barowe wyposażone w podnóżek, jak hoker SPLIT, pozwalają zająć zrelaksowaną, a jednocześnie bezpieczną pozycję, która nie skończy się nieplanowanym upadkiem. Loftowy hoker do salonu SPLIT to także nie lada gratka dla miłośników nietypowych, aczkolwiek miłych dla oka mebli. Oparcie, które dzięki przeszyciom przypomina muszelkę, perfekcyjnie komponuje się z korpusem w orzechowym odcieniu, nadającym krzesłu gustownego rysu. Całość hokera rysuje się nieco w stylu retro, co sprawia, że krzesło barowe doskonale odnajdzie się w towarzystwie niesztampowych drewnianych mebli, mocnych kolorowych akcentów i geometrycznych wzorów.
Krzesło na wysokości zadania
Chociaż na pierwszy rzut oka wysokie krzesła nie wydają się być skomplikowaną konstrukcją, to przy bliższym poznaniu kuchenne hokery jawią się jako precyzyjnie skonstruowane meble. Ponieważ krzesła mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, m.in. z tworzyw sztucznych, drewna czy stali, ich specyfika nie zawsze jest taka sama. Loftowy hoker RUFIN, wyposażony w gięty stelaż, odznacza się wytrzymałością i solidnością. Dzięki lakierowaniu korpus wykazuje także właściwości ognioodporne, co w przypadku hokera do kuchni ma istotne znaczenie. Stalowe nogi krzesła barowego, dzięki malowaniu metodą proszkową, są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne.
Oprócz walorów technicznych hoker stanowi także ciekawy element wyposażenia wnętrza pod względem estetyki. Okrągłe i przyjemne w dotyku czarne siedzisko, wraz z dopasowanym oparciem, sprawia, że welurowy hoker bez problemu odnajdzie się w eleganckich przestrzeniach, w których meble same w sobie stanowią dzieło sztuki.
Efektywność i efektowność, czyli dwa w jednym
Nowoczesna aranżacja wnętrz nie należy do najłatwiejszych zadań. Ogrom możliwych rozwiązań, nietuzinkowych mebli i katalogowych propozycji – wszystko to potrafi przyprawić o zawrót głowy. Z uwagi na to, że hokery w salonie czy w kuchni to jeden z najbardziej wziętych pomysłów, ich wybór pierwszorzędnie sprawdzi się w przypadku modernistycznego wystroju.
Jeśli więc po głowie chodzą Ci meble, które, oprócz wygody, wyróżniają się kunsztem, to hokery z weluru będą strzałem w dziesiątkę! Przydadzą się w przypadku niezapowiedzianej wizyty znajomych, posłużą jako miejsce, w którym poranna kawa skutecznie pobudzi do dalszego działania.