Kuchnia to magiczne miejsce w domu, gdzie przesiaduje cała rodzina. Tutaj spędza się czas na wesołych rozmowach oraz na przyrządzaniu pysznych posiłków. Takie pomieszczenie zasługuje więc na wyjątkowy klimat. Ciekawym uzupełnieniem aranżacji może być hoker kuchenny z podłokietnikiem. Jest praktycznym meblem kojarzonym przede wszystkim z restauracjami oraz barami. Dlaczego by nie przenieść atmosfery tych lokali do własnego mieszkania? Stołek będzie świetnym rozwiązaniem, w szczególności, gdy projekt domu łączy kuchnię z salonem. To krzesło, jako dodatek do wyspy lub wysokiego blatu, dopełni wymarzoną kompozycję. Jakie krzesło wybrać? Hoker drewniany czy z metalowym stelażem?
Zobacz cały dział – hokery barowe z podłokietnikiem
Butelkowa zieleń jest na czasie
Obecnie w wielu inspiracjach wnętrzarskich króluje butelkowa zieleń. Tym stonowanym kolorem maluje się ściany, a także używa się go przy tworzeniu mebli do kuchni czy salonu. Z kolei szmaragdowe dekoracje dodają wyrazistości każdemu pomieszczeniu. Żeby nadać pokojowi elegancki wygląd, wystarczy np. postawić zielone hokery pokryte welurem przy klasycznej wyspie kuchennej.
Hoker barowy MALE przypomina swoim designem meble z najlepszych amerykańskich restauracji. Piękna zieleń oparcia w połączeniu ze złotym stelażem daje efekt glamour. Taki stołek barowy będzie świetnym dopełnieniem jasnych pomieszczeń, np. z białym marmurem oraz różowymi dodatkami. Kawa z przyjaciółką w tym otoczeniu smakuje wyśmienicie. Krzesło barowe ma bardzo wygodne oparcie z podłokietnikami, więc czas spędzony na rozmowach mija niepostrzeżenie. Welurowy hoker jest miękki w dotyku, co daje poczucie relaksu i komfortu.
W innym stylu prezentuje się zielony hoker nr 09 z podłokietnikami oraz wysokim oparciem. Przebojowości temu stołkowi dodaje czarny stalowy stelaż z podnóżkiem. Taki mebel wpisze się w industrialną aranżację wnętrz, gdzie ważne są proste, surowe formy oraz metalowe elementy. To krzesło barowe nadaje pomieszczeniu mocny charakter. Świetnie sprawdzi się u osób, które lubią pracować zdalnie w kuchni, ponieważ stanowi dobrą podporę dla kręgosłupa.
Stołki barowe do loftowych klimatów
W loftowym pomieszczeniu swoje miejsce znajdzie szary hoker nr 03 cowboy vintage. Designerskie oparcie oraz czarny metalowy stelaż z owalnym podnóżkiem wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie. Minimalistyczny styl stołka, czyli oszczędne zastosowanie tkaniny oraz metalowe podłokietniki, zadowoli wymagających użytkowników. Hoker do kuchni idealnie komponuje się również z białymi pokojami – tak zaprojektowane stołki są wtedy jednymi z niewielu akcentów kolorystycznych. Krzesła wprowadzają harmonię, a poranna prasa i kawa w takiej atmosferze to relaksujące czynności. Dzięki temu każdy dzień rozpoczyna się pozytywnie.
Do stylu loftowego pasują też ciemne meble, szczególnie te wykonane z metalu. Niezwykle interesująco będzie się zatem prezentować hoker barowy VIDAL z podłokietnikami.Uwagę przykuwa welurowe siedzisko w kolorze głębokiej czerni oraz cienkie metalowe nogi w tym samym odcieniu. Wyjątkowa konstrukcja stołka barowego dodaje mu lekkości. W takim miejscu wieczorne drinki i długie dyskusje z przyjaciółmi zachęcają do realizacji odważnych planów.
Uniwersalne drewno
Warto również wspomnieć o stołku barowym wykonanym z naturalnego materiału, jakim jest drewno. Hoker nr 37 jest świetnym przykładem zastosowania tego surowca. Czarne siedzisko z oparciem oraz podłokietnikami ze skóry ekologicznej i cztery drewniane nogi tworzą udaną kompozycję. Dodatkowo aluminiowy podnóżek stanowi ozdobne wykończenie. Takie krzesło sprawdzi się w wielu różnych stylach, np. skandynawskim. Co istotne, ten model to hoker kuchenny obrotowy. Użytkowanie staje się dzięki temu łatwiejsze. W ten sposób można też szybko sprawdzić, co dzieje się w salonie lub zerknąć na ekran telewizora.
A czy krzesło barowe może mieć ozdoby? Oczywiście, że tak. Świetnym przykładem jest hoker BONITO STOOL 58 wykonany z drewna orzechowego oraz czarnej skóry ekologicznej. Klasy temu meblowi dodają ażurowe wykończenia oparcia. To niezwykle szykowny stołek, który wzbogaci każde pomieszczenie. Świetnie komponuje się z betonową podłogą. Krzesło pasuje do wnętrz z masywnymi meblami w klasycznym stylu, np. do eleganckiego pubu. Można go także postawić przy domowym barku. Każdy z gości zwróci na niego uwagę i pogratuluje gospodarzowi dobrego wyboru.
Hoker kuchenny z podłokietnikiem da niesamowity efekt!
Obecnie stołki barowe są równie popularne co zwykłe krzesła. W niektórych kuchniach całkowicie zrezygnowano z klasycznych siedzisk na rzecz tych mebli. Czemu hokery z podłokietnikami cieszą się takim zainteresowaniem? Przede wszystkim dlatego, że cechuje je wygoda oraz funkcjonalność. Przykładowo stół z krzesłami potrzebuje więcej przestrzeni oraz dodatkowej aranżacji, hokery natomiast zabierają mało miejsca. Dodatkowo stołek barowy postawiony przy wyspie lub blacie nie przeszkadza w przemieszczaniu się. Poza tym designerskie wzornictwo sprawia, że hoker przykuwa uwagę i nadaje nowoczesny charakter każdemu pomieszczeniu.
Takie krzesła mają jeszcze jedną zaletę, ale już niezwiązaną z wystrojem wnętrz. Hoker kuchenny z podłokietnikiem sprzyja towarzyskim pogawędkom w kuchni. Osoba gotująca jest w stałym kontakcie z innymi domownikami. A wiadomo, że nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne przygotowywanie posiłków.
Zapraszamy również do całego działu – hokery barowe