Hokery z ekoskóry najmocniej kojarzy się z wyposażeniem barów. To krzesła na wysokich nogach, które najczęściej spotyka się ustawione wzdłuż lady barowej. Ich nowoczesny design i nietuzinkowy charakter skłania jednak do umieszczania takich krzeseł również w domach, nie tylko przy wyspie kuchennej, ale także wysokim stole w jadalni. Świetnie pasują do wnętrz w stylu loftowym i nowoczesnych aranżacji. To jednocześnie idealny pomysł na zorganizowanie przestrzeni jadalnej nawet w małej kuchni. Jak zaaranżować wnętrze z ich wykorzystaniem? Do jakich mebli pasują hokery z ekoskóry?
Do jakich wnętrz pasują hokery z ekoskóry?
Podczas aranżowania wnętrz warto pomyśleć o przestrzeni zarówno do pracy, przygotowywania posiłków i ich spożywania, jak i relaksu. Nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza jeśli mieszkanie jest niewielkie, a jego budowa nie pozwala na zbyt wiele przeróbek. Coraz popularniejsze staje się więc łączenie pokoju dziennego z aneksem kuchennym i wydzielenie jedynie sypialni oraz łazienki w formie osobnych pokoi. Brakuje zatem miejsca na jadalnię i kuchnię jak z okładek czasopism wnętrzarskich. Nie warto jednak załamywać rąk, zamiast tego lepiej uruchomić wyobraźnię i wykorzystać możliwości przestrzeni. Aneks kuchenny można połączyć z salonem, uzyskując dwa osobne pokoje, jeśli na ich styku ustawi się wysoki stół albo wyspę kuchenną. W ten sposób powstaje dodatkowy blat do pracy, a także miejsce do spożywania posiłków.
Przy takich rozwiązaniach dekoracyjnych idealnie sprawdzą się hokery z ekoskóry. To wysokie krzesła o oryginalnym wyglądzie, które pod względem komfortu nie ustępują standardowym siedziskom. Mają za to wiele plusów w postaci designu. Ich wysokie nogi w połączeniu z tapicerką z brązowej ekoskóry wyglądają bardzo oryginalnie i awangardowo. Krzesła barowe ESCI mają przy tym ciekawy kształt oparcia i zwracające uwagę przeszycia, które sprawiają, że sprawdzą się również we wnętrzach w stylu vintage. Podpórka na nogi i odpowiedni profil oparcia zostały zaprojektowane tak, żeby można było rozsiąść się na nich tak wygodnie jak przy stole.
Hokery z ekoskóry czy stołki barowe?
Hokerami nazywa się krzesła na wysokich nogach zarówno z oparciem, jak i klasyczne stołki barowe tapicerowane lub nie. Te drugie zajmują co prawda zdecydowanie mniej miejsca i zawsze można je schować pod blat wyspy kuchennej albo stołu, ale pod względem komfortu użytkowania zdecydowanie ustępują hokerom z oparciem. Dlatego właśnie krzesła barowe z oparciem poleca się tym, którzy chcą stworzyć oryginalną przestrzeń jadalnianą w domu. Sprawdzą się bowiem zarówno podczas spotkań przy drinku czy kawie, jak i wspólnych posiłkach. Hokery z ekoskóry ESCI świetnie realizują tę funkcję – są tak wygodne, że goście nieprędko będą chcieli wstać od stołu.
Jakie krzesła barowe z ekoskóry wybrać?
Wybierając krzesła barowe, warto zwrócić uwagę na kilka tak istotnych kwestii, jak wysokość, kształt siedziska i ogólny design mebla. W obecnych trendach dekoracyjnych można znaleźć bowiem zarówno hokery o nowoczesnym wyglądzie, jak i te bardziej klasyczne. Najlepiej dopasowywać je do wyspy kuchennej czy stołu, przy którym będą stały, upewniając się, że przestrzeń miedzy siedziskiem a blatem będzie na tyle duże, żeby można było swobodnie założyć nogę na nogę. Warto też uważnie przyjrzeć się kształtowi siedziska i jego wysokości. Hokery są dostępne w różnych wariantach, spośród których można wybrać najbardziej odpowiadający przyszłym użytkownikom kształt. Zwraca uwagę np. krzesło barowe z oparciem AZRA. Ma bardzo stabilną podstawę, pomalowaną na czarno metodą proszkową, i siedzisko z oryginalnymi przeszyciami. Siedzisko jest wyprofilowane tak, żeby można było się w nim wygodnie rozsiąść, a oparcie ma wysokość 65 cm. Całość pokrywa tapicerka wykonana z brązowej ekoskóry, dzięki czemu mebel wygląda jeszcze efektowniej.
Innym przykładem jest designerskie krzesło barowe DENIS, które z kolei przyciąga spojrzenia tapicerką z gniecionej ekoskóry w kolorze brązowym i opływowym siedziskiem. Takie połączenie gwarantuje komfort użytkowania, a przy tym wprowadza klasę i finezję do wystroju wnętrza. Tapicerka tego krzesła została dodatkowo wzbogacona pomysłowymi przeszyciami w jasnym kolorze, przez co prezentuje się jeszcze lepiej.
Tym, którzy preferują rozwiązania nieco bardziej klasyczne, z pewnością spodoba się hoker GOBI. Siedzisko krzesła jest wykonane ze skóry ekologicznej w karmelowym kolorze, a podstawa – ze stali nierdzewnej pomalowanej na czarno. Krawędzie siedziska są zaokrąglone tak, że tworzą bardzo przyjemny mebel o designie w stylu vintage. Całości dopełniają detale i przeszycia, stanowiące nutkę ekstrawagancji.
Poza walorami estetycznymi istotna jest także stabilność mebla. Nogi hokerów z ekoskóry powinny mieć właściwy rozstaw tak, żeby tworzyły bezpieczną podstawę. Z kolei siedzisko najlepiej, żeby miało kształt opływowy, odpowiednio wyprofilowany, dzięki czemu krzesło jest zdecydowanie wygodniejsze. Idealny hoker powinien być bowiem efektowny i funkcjonalny jednocześnie. Taki efekt można uzyskać, wybierając spośród różnych modeli: ESCI, AZRA, DENIS czy GOBI. Będą pasowały zarówno do małej przestrzeni, urządzonej z myślą o względach praktycznych, jak i większych, w których ważną rolę odgrywają walory dekoracyjne.
Wbrew pozorom hokery pasują nie tylko do wnętrz lokali gastronomicznych, ale również mieszkań. Są świetnym pomysłem na to, jak łatwo zaaranżować przestrzeń jadalną nawet w małej kuchni. Można je ustawić przy wyspie kuchennej albo stole na wysokich nogach, tworząc w ten sposób oryginalną i wysublimowaną dekorację. Wybór idealnego krzesła barowego powinien uwzględniać stabilność mebla, wygodę używania, a także względy estetyczne. Dlatego idealnym rozwiązaniem są hokery ESCI, AZRA, DENIS czy GOBI, które wykonano ze stali nierdzewnej i ekoskóry barwionej na karmelowo. Łączą w sobie nowoczesny charakter ze stylem vintage, dzięki czemu pasują do różnego rodzaju wnętrz.