Fotele biurowe – funkcjonalność i elegancja w jednym

fotel_luks_czarny

Fotel biurowy stanowi niezbędny element wyposażenia każdego domowego gabinetu. Trudno wyobrazić sobie kącik do pracy bez miejsca do siedzenia. Owszem można podczas urządzania przywołanej przestrzeni wykorzystać tradycyjne krzesło, ale czy naprawdę warto? Sprawdź, dlaczego wspomniana zamiana nie jest zbyt opłacalna i jaki model fotela wybrać, by zapewnić sobie komfort podczas wykonywania różnych operacji przy komputerze. Najwyższa pora rozwiać wszystkie wątpliwości.

 

fotel_luks_bialy
Dzięki obszyciu siedziska białą skórą ekologiczną, model LUKS jest nie tylko elegancki, ale również bardzo komfortowy.
Duży czy kompaktowy – jaki fotel biurowy wybrać?

Dobry fotel biurowy musi być przede wszystkim wygodny i bezpieczny. Opisywany element wyposażenia powinien mieć wytrzymałą oraz solidną konstrukcję, która poradzi sobie nawet z dużymi obciążeniami. Większość dostępnych na rynku modeli posiada pięcioramienną, obrotową podstawę. Nie bez powodu. Dzięki takiej budowie ramy egzemplarz zapewnia użytkownikowi stabilność i komfort podczas pracy. Możesz bez przeszkód sięgać po przedmioty znajdujące się na blacie roboczym biurka lub poza nim, a w razie konieczności z łatwością przeniesiesz mebel w inne miejsce. Warto jednak zauważyć, że wspomniane krzesła gabinetowe zajmują zwykle dość dużo przestrzeni.

 

 

 

 

fotel_biurowy_luks_brazowy
Metalowe podłokietniki fotela LUKS również zostały obszyte skórą ekologiczną, dzięki czemu komfort użytkowania jest jeszcze większy.
Materiałowy czy skórzany – który fotel będzie lepszy?

 Ostatnio spore zainteresowanie wśród klientów budzą modele skórzane, na przykład fotel biurowy LUKS. Oparcie oraz siedzisko mebla tworzy wysokoelastyczna pianka obszyta ekoskórą. Przywołane rozwiązanie niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Po pierwsze prezentowany materiał do złudzenia przypomina surowce pozyskiwane w sposób naturalny, pod względem zarówno wyglądu, jak i właściwości. Jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.

 

 

 

 

 

 

 

fotel_luks_bialy
Tył fotela LUKS jest również tapicerowany, dzięki czemu model ten prezentuje się rewelacyjnie w każdej pozycji.

Poza tym skaj cechują duża elastyczność, miękkość i wodoodporność. Co więcej, surowiec nie sprawia trudności w czyszczeniu. Z łatwością usuniesz kurz oraz wszystkie inne zabrudzenia. Przy odpowiedniej konserwacji (która nie jest zbyt wymagająca) materiał zachowa piękny wygląd i pełną funkcjonalność na długie lata.

Warto powiedzieć również kilka słów o piance stanowiącej wypełnienie przedstawionego fotela. Dzięki wysokiej plastyczności doskonale dopasowuje się do krzywizn ludzkiego ciała, gwarantując dobre podparcie kręgosłupa na całej jego długości i odciążając napięte mięśnie pleców. Przyjęciu prawidłowej pozycji ciała podczas siedzenia sprzyja również specjalnie wyprofilowana konstrukcja. To bardzo ważne, zwłaszcza gdy wiele godzin w ciągu dnia spędzasz przed komputerem. Siedzący tryb życia przyczynia się bowiem do powstawania różnych schorzeń w obrębie układu kostnego.

 

 

 

 

 

fotel_luks_szary
Wysokie oparcie fotela LUKS, gwarantuje bardzo wysoki komfort użytkowania, nawet przez wiele godzin.
Dopasuj fotel do swoich indywidualnych preferencji

Większość krzeseł gabinetowych dostępnych obecnie na rynku posiada szereg zaawansowanych mechanizmów regulacji. Dzięki nim użytkownik może z łatwością dopasować poszczególne parametry mebla, między innymi wysokość siedziska, do swoich indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Do tego celu służy zwykle amortyzator gazowy. Tego rodzaju podciągnik szybko reaguje na zmianę położenia fotela i pozwala na dokonanie bardziej precyzyjnych ustawień.

Spora część modeli, na przykład skórzany fotel biurowy LUKS, posiada również wbudowany system TILT. Na czym polega jego działanie? Wspomniane rozwiązanie pozwala na regulację stopnia nachylenia oparcia. Co to oznacza w praktyce? Siedząc na krześle, możesz swobodnie kołysać się w przód i w tył, a w razie konieczności zablokować pozycję mebla na ustalonym wcześniej poziomie i odpocząć w przerwie między realizowanymi w danym momencie zajęciami.

 

 

 

fotel_luks_czarny
Głęboka czerń tapicerowania siedziska, idealnie komponuje się z chromowanymi elementami podstawy.
Kolor fotela ma znaczenie, czyli kilka słów na temat designu

Współczesne fotele biurowe występują w kilku wersjach kolorystycznych. W efekcie bez trudu znajdziesz model odpowiadający osobistym preferencjom i pasujący do wystroju danego pomieszczenia. Niesłabnącą popularnością cieszą się klasyczne krzesła gabinetowe o czarnej lub brązowej barwie obicia, takie jak modele LUKS. Zresztą nie powinno to dziwić. Przedstawione egzemplarze cechuje bowiem duża uniwersalność. Meble świetnie pasują do wielu różnych aranżacji wnętrz, poczynając od tradycyjnych, a na industrialnych czy nowoczesnych kończąc. Niewątpliwym atutem opisywanych elementów wyposażenia jest ponadczasowy design. Inwestując więc w prezentowane krzesła gabinetowe, zyskujesz pewność, że długo nie wyjdą z mody. Nie trzeba będzie ich wyrzucać, kiedy na przykład zdecydujesz o zmianie wystroju domowego gabinetu.

 

 

 

 

fotel_luks_bialy
Dzięki obszyciu siedziska białą skórą ekologiczną, model LUKS jest nie tylko elegancki, ale również bardzo komfortowy.
Czy białe fotele biurowe są praktyczne?

Oferta nowoczesnych sklepów meblowych zawiera również białe fotele biurowe. Sporo osób rezygnuje z ich zakupu, wychodząc z założenia, że są niezbyt praktyczne – szybko się brudzą i tracą walory estetyczne. Czy tego typu przekonania znajdują potwierdzenie w rzeczywistości? Niekoniecznie. Wiele zależy od tego, z czego został skonstruowany dany model i jaki materiał tworzy obicie. Egzemplarze obszyte skórą ekologiczną, również te utrzymane w białym kolorze, zachowują pełną funkcjonalność. W razie wystąpienia jakichkolwiek plam wystarczy przetrzeć siedzisko i oparcie wilgotną ściereczką.

 

 

 

 

 

fotel_luks_czarny
Fotel LUKS to idealna propozycja dla osób, które spędzają dziennie przed komputerem nawet wiele godzin.
Skórzane fotele biurowe – zastosowanie

Warto podkreślić, że skórzane fotele biurowe doskonale sprawdzają się nie tylko w domowym zaciszu, ale przede wszystkim w firmowych wnętrzach, na przykład gabinecie dyrektora czy prezesa. Dlaczego? Ze względu na duże walory estetyczne i dość luksusowy charakter świetnie podkreślą wagę zajmowanego stanowiska, a także podniosą prestiż przedsiębiorstwa i pozytywnie wpłyną na jego wizerunek, jednocześnie zapewniając wygodę użytkownikowi mebla.

 

Share on FacebookPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *